Vybíráme svatební kytice

Je jaro a mnoho nevěst plánujete svatbu. Jakou kytici však zvolit? Na výběr je v dnešní takřka neomezeně variant, některé nevěsty dají přednost klasice v podobě kytice oblíbených růží, nebo lze zvolit také neotřelé a atypické kytice, které se jen tak nevidí. Je to zkrátka jen a jen na samotné nevěstě, pro co  se rozhodne a co se jí líbí.
Svatební kytice Elen
 

Trocha historie svatebních kytic

Než se začaly používat svatební kytice takové, jaké je známe my dnes, tak se nevěsty zdobily různými věnečky, které byly tvořeny česnekem, bylinkami a obilím. Věneček měl za úkol nejen dívku před oltářem ozdobit, ale hlavně měl chránit nastávající manžele před všemi zlými duchy. Jak doba postupovala, tradice s věnečky se měnila a nevěsty si začaly vázat řezané květiny do kytic a nosit je v rukou. I to má však svůj účel, kytice v rukách nevěsty symbolizuje plodnost a lásku. 

Kytice Daniela

Jak postupovat při výběru svatební kytice

Svatební kytici se nejčastěji nechává uvázat z nejoblíbenějších květin nevěsty. Každá nevěsta také dobře ví, že svatební kytice je doplňkem šatů, aproto by se květinářka, která bude kytici vázat měla zajímat také o to, jaké bude mít nevěsta šaty a v jakých barvách celkově bude celá svatební výzdoba.

Mezi nejoblíbenější kytice patří v současné době jednoduchého kulatého tvaru. Méně často se již objevují převislé kytice, které byly tolik oblíbené zejména v 90.letech. 

Rozhodli jste se na rychlou svatbu, nebo se něco pokazilo a vy potřebujete mít ještě ten den svatební kytici? Co dělat v takovém případě. Vyzkoušejte napříkla online kytice, tato služba spočívá v tom, že si na internetovém květinářství vyberete kytici, zaplatíte a do několika hodin máte kytici připravenou k odběru. Pokud nestíháte ani si kytici vyzvednout, můžete si vybrat službu donáška kytic. To znamená, že květinářství předá vybranou kytici kurýrovi a ten kytici doručí až do vašich rukou a to platí i v případě svatební kytice.

Kytice Elen

Jaké druhy květin zvolit

Nejoblíbenějšími svatebními květinami jsou stále růže v bílé barvě, dále pak si nevěsty vybírají také růžr  v pastelově růžové nebo červené. Mezi další oblíbené květiny patří gerbery, lilie, hortenzie nebo orchideje. V poslední době si nevěsty nechávají vázat kytice také z lučních květin.

Opakem pak jsou modernější nevěsty,  dávají přednost kalám v barvě bílé nebo žluté, z nichž se váží jednoduché kytice nebo se kombinují s listy arálie a bergrassu. Top moderní nevěsty si pak nechávají vázat svatební kytice z různých bobulí, ovoce, perel, křišťálů nebo peří a vše bývá doplněné hedvábnými stuhami.

Co dalšího patří do svatební květinové výzdoby? Je to například korsáž neboli kytička na klopu, kytice pro svědky a svatebčany, myrty, výzdoba obřadní síně, automobilů a svatebního stolu a židlí. 

Korzáž

Letošní trendy ve svatebních kyticích

Letošním trendem jsou svatební kytice v kontrastních barvách. Například černobílá kombinace je sice netradiční, ale odvážné nevěsty se jí nemusí bát. Mezi další takové patří kombinace žluté a červené, bílé a rudé, bílé a modré apod.

 

Naše nabídka květin
Kytice Exclusive - dostanete přesně to, co vidíte! Platby kartou

Kytice on-line

Doručíme po celé Praze

Kytice exclusive

Dostanete přesně to, co vidíte