Kytice k narozeninám

Hlavním pravidlem pro výběr kytice k narozeninám je řídit se tradicí a citem. V květinářství mají vždy na výběr z mnoha druhů květin, ze kterých si můžete nechat uvázat kytici podle svého vkusu. Ale jak vybrat kytici, aby se líbila i obdarované osobě, to je mnohdy velmi těžký úkol. Nyní si povíme několik zásad, abyste vždy vybrali ty správné kytice k narozeninám.

Jak vybírat kytice k narozeninám

Když znáte dobře toho, komu chcete kytici k narozeninám darovat je to poměrně snadné, ale problém nástává hlavně v situaci, když obdarovávaného neznáte anebo jen málo. 

Kytice k narozeninám pro muže a pro ženy

Kytice Amálie - Doručení po PrazeCorona - Donáška po PrazeKytice Agnes - Rozvoz květin PrahaRosanna - Rozvoz květin Praha

Zásadní rozdíl mezi kyticemi pro muže a pro ženy není. Ženy ocení spíše kytice k narozeninám v pestřejších barvách, s různými přízdobami, které mohou být uvázány buď navysoko anebo nakulato. Pokud chceme darovat kytice k narozeninám mužům, měly by být decentnější  spíše v kulatém tvaru bez zbytečných okras,

Jaké kytice k narozeninám darovat starším lidem

Kytice Zora - Rozvoz květin PrahaKytice Maya - Donáška po Praze

Zde opět platí pravidlo, že bychom nejdříve měli zapřemýšlet nad tím, co by se dotyčnému mohlo líbit. Starší člověk určitě zvláště neocení kytice k narozeninám, které jsou extravagantní. Líbit se jim budou spíše tlumené barevné tóny bez jakýchkoli příkras. Pro starší lidi bude zajisté důležité, aby daná kytice k narozeninám hlavně co nejdéle vydržela, proto je dobré v květinářství ještě zakoupit hnojivo do vázy pro delší trvanlivost. Starším lidem se nejčastěji dávají například karafiáty, chryzantémy, růže a to vše doplněno asparágusem nebo nevěstiným závojem.

Které druhy květin nejvíce potěší u kytice k narozeninám

Kytice červených růží - Doručení po PrazeKytice bílých růží - Donáška po PrazeKytice Anita - Rozvoz květin Praha

Kytice k narozeninám se najčastěji váží z různě barevných růží. Růže je zkrátka královna květin, a proto skoro každá druhá kytice k narozeninám je z nich složená. Pokud do kytice k narozeninám nechceme dát růže, měli bychom se řídit ročním obdobím a tím co právě kvete. Na jaře jsou to například tulipány, v létě slunečnice, na podzim chryzantémy a v zimě lilie. 

Existují také květiny, které jsou často opomíjeny a to bez důvodně, Tou hlavní opomíjenou květinou, kterou skoro nikdo z mladších lidí nenechává dát do kytice k narozeninám je karafiát a zejména červený karafiát. Karafiát je neoblíbený zejména proto, že je jakýmsi symbolem minulého režimu. Přitom však je spousta důvodů, proč karafiáty ano, například karafiáty mají stovky odstínů barev, jsou levné, dlouho vydrží ve váze, dají se kombinovat s velkým množstvím jiných květin apod.  Je toho zkrátka hodně, proč karafiáty do kytice k narozeninám dávat.

Kytice Chloé - Rozvoz květin PrahaKytice Monika - Donáška po PrazeKytice Kalla - Rozvoz květin PrahaKytice Cherr - Donáška po Praze

Naše nabídka květin
Kytice Exclusive - dostanete přesně to, co vidíte! Platby kartou

Kytice on-line

Doručíme po celé Praze

Kytice exclusive

Dostanete přesně to, co vidíte